2-pak DLS RCW12.D2 i kasse med GAS MAX A2-2500.1DL
2x12" baspakke
Varenr: SETRCW12D2PKT11
Tilbudet gælder indtil:
Lagerstatus: Midlertidigt udsolgt
Leveringtid:  Midlertidigt udsolgt
  • Gratis fragt ved køb over 899,-
  •   30 dages fuld returret og 2 års garanti
  • Trustpilot-score: FREMRAGENDE
  • Besøg vores butik i Odense her
  • 600W RMS / 1200 MAX
  • 2x2 Ohm
  • Aluminium-kon
  • Dobbeltstakket 52oz-ferritmagnet
  • 88 dB følsomhed
  • Frekvensområde: 20-500 Hz
  • Byder på uovertruffen bas
  • Reelle trykterminaler
DLS har gjort det igen
Kvalitetsbas
GAS MAX A2-2500.1DL er et strømlinet monoblock der kan levere 2500W RMS i 1 Ohm og er særligt udviklet til entusiaster! Her har GAS haft en vision om en serie forstærker med omhyggeligt udvalgte komponenter der både lyder fantastisk og kan levere rigeligt med strøm. Et trin der gør sig fremragende til både SPL- og SQ/SQL-lydbygger.
  • 2500W RMS i 1 Ohm
  • Klass D
  • Fantastisk lyd
  • Bass remote inkluderet
  • MAX LINK-support, link to to steps together
  • Fantastiske indstillingsmuligheder
Et fortrinligt fortrin
Auto-Connect VE212PRB er en færdigbygget 2x12" baskasse med mat sort finish, særligt udviklet til dig der vil have ordentlig bas i bilen. Kassen er ekstra forstærket for at give maksimal stabilitet og optimere lydtrykket. Kassen har to kamre med 58 liter hver, stemt til 45 Hz. Denne kasse giver gode forudsætninger for at imponere vennerne eller skræmme livet af forbipasserende!
  • Portet baskasse
  • 58 liter pr. kammer, perfekt til et stort antal 12" elementer på markedet
  • Forstærket for ekstra stabilitet
  • Stemming: 45 Hz
  • Mål: 918 x 400 x 445/50 mm
  • Hulmål: 285 mm
  • Vægt: 34 kilo
Kassen er bygget med 19 mm MDF og slidsede porte for minimalt blæselyde. Forsænkede gavle og en mellemvæg inde i kassen, desuden med en ekstra dobbeltbaffle for maksimal stivhed. Dobbeltkamre på 58 liter hver, med en stemming på 45 Hz.
Antal: 2 stk
Størrelse: 12
Type: Med kasse
Kontaktoplysninger (GPSR)
Anmeldelser
Gennemsnitlig vurdering 0 ud af 5 Antal vurderinger 0
For at give en anmeldelse skal du have købt dette produkt tidligere og logge ind på din kundeprofil.
Denne vare har ingen anmeldelser.
Basenhed: DLS Reference RCW12-D2
Monoblokk: GAS MAX A2-2500.1DL
Baskasse: Subwooferkabinet, 2x12", Basrefleks, 116 liter