Indlæser
Nyhed

Dayton Audio 800-LPF-8

Universalt Linkwitz-Riley lavpasfilter til 8ohm-enheder med delefrekvens på 800Hz og en stejlhed på 12dB/oktav.
Varenr: 860800LPF8
312 kr
Tilbudet gælder indtil:
Lagerstatus: På lager online
Leveringtid:  1-4 hverdage
  • Gratis fragt ved køb over 899,-
  •   30 dages fuld returret og 2 års garanti
  • Trustpilot-score: FREMRAGENDE
  • Besøg vores butik i Odense her
Dayton Audio 800-LPF-8 er et universelt Linkwitz-Riley-lavpasfilter til 8ohm enheder, der deler ved 800Hz med en stejlhed på 12dB/oktav.

  • Delefrekvens på 800Hz med en stejlhed på 12dB/oktav
  • Linkwitz-Riley-filter
  • Kan kombineres med andre filtre for nemt at skabe 2- eller 3-vejsfiltre
  • Tåler hele 250W
  • Til 8 ohm enheder
  • Sælges enkeltvis

Dette filter kan med fordel kombineres med et 800Hz højpasfilter (HPF) for nemt at skabe et Linkwitz-Riley-filter af 2. orden i høj kvalitet, hvilket giver en helt jævn overgang over delefrekvensen. I dette tilfælde tilsluttes filtrene ganske enkelt parallelt. Efter behov kan filterfrekvenserne også forskydes eller overlappes for at minimere toppe og dyk i responsen og dermed skabe et filter, der akustisk summerer fladt over delefrekvensen.

Specifikationer
Type: Lavpasfilter (LPF)
Delefrekvens: 800 Hz
Impedans (højttaler): 8 ohm
Belastningsevne: 250W
Dimensioner: 105 x 65 mm

 

Kontaktoplysninger (GPSR)

Anmeldelser
Gennemsnitlig vurdering 0 ud af 5 Antal vurderinger 0
For at give en anmeldelse skal du have købt dette produkt tidligere og logge ind på din kundeprofil.

Denne vare har ingen anmeldelser.

Lignende produkter

Andre har også købt

Log ind

Vores laveste pris 1-30 dage før prisnedsættelse:

BEMÆRK. Prisen er den laveste pris, der anvendes for produktet 1-30 dage før den aktuelle prisnedsættelse blev udført. Undtagelsen er, hvis der er foretaget gradvise reduktioner, så vis den laveste pris 1-30 dage før første prisnedsættelse.