Indlæser

Helix K 10W, 2x2 ohm

10" Subwoofer
Varenr: 551K331000
1096 kr
Leveringtid:  Forespørgsel
  • Gratis fragt ved køb over 899,-
  •   30 dages fuld returret og 2 års garanti
  • Trustpilot-score: FREMRAGENDE
  • Besøg vores butik i Odense her
Helix K10W er en 10" subwoofer, som i det rigtige kabinet, ikke viser nåde, når de heftige beats får din bil til at ryste, rasle og rulle.

Masser af teknisk finesse var nødvendig for at opfylde kravene fra SPL-junkies og audiofile musikelskere på samme tid.
Stensolide membraner og kraftige svingspoler forvandler nemt din forstærkers kraft til masser af lydtryk uden at forsømme hverken akustiske detaljer eller lydpræcision.

Heldigvis kan K10W monteres i et lille og stadig kompakt kabinet, så det ikke optager mængder af plads i bagagerummet.

Denne subwoofer indgår bla. i den installation som vi lavede i Pharfar 's Nissan Qashqai, som du kan se på vores YouTube-kanal.

Subwooferen er naturligvis med dobbelte svingspoler så du får maksimal fleksibilitet i tilslutningen, når du skal vælge en passende effektforstærker. Kan tilsluttes som både 1 x 4 ohm, 2 x 2 ohm eller 1 x 1 ohm.

SPECIFIKATIONER:
Type: 10" Subwoofer
Størrelse: 10" (25 cm)
Effekt: 300WRMS / 600 Watt max
Total impedans: 2x2 ohm el. 4 ohm



Helix - Tysk High-End og DSP
Helix er udviklet og produceret af tyske Audiotec Fischer, hvor også Brax og Match kommer fra. Og det siger ikke så lidt. Her er intet overladt til tilfældighederne. Produkterne fra Helix er alle et ekstremt mix af den seneste teknologi i deres prisvindende DSP-produkter og deres kærlighed til musik i deres analoge lydkredsløb.
Enhed: Stk
Type: Subwoofer / Bas

Kontaktoplysninger (GPSR)

Anmeldelser
Gennemsnitlig vurdering 0 ud af 5 Antal vurderinger 0
For at give en anmeldelse skal du have købt dette produkt tidligere og logge ind på din kundeprofil.

Denne vare har ingen anmeldelser.

Lignende produkter

Andre har også købt

Log ind

Vores laveste pris 1-30 dage før prisnedsættelse:

BEMÆRK. Prisen er den laveste pris, der anvendes for produktet 1-30 dage før den aktuelle prisnedsættelse blev udført. Undtagelsen er, hvis der er foretaget gradvise reduktioner, så vis den laveste pris 1-30 dage før første prisnedsættelse.